Меню
(068) 296-15-88 (066) 005-09-39 (044) 333-90-88 Замовити дзвінок

Як підібрати матрац?

Вибір матраца: на що необхідно звернути увагу купуючи матрац?

Як показує практика, вибір матраца - не така проста справа. Серед величезного різноманіття виробників і моделей - як купити матрац саме той, який прослужить довгі роки і, що найголовніше, забезпечить здоровий, повноцінний сон? Щоб полегшити це завдання, пропонуємо Вашій увазі ознайомчу статтю, в якій порушені основні моменти вибору матраців.

Отже, перше на що необхідно звернути увагу - це вид матраца.

На сьогодні, матраци можна розділити на два види - пружинні та безпружинні. Пружинні матраци в свою чергу бувають двох видів: з залежним і незалежним пружинним блоком. Вважається, що чим більшу кількість пружин містить матрац, тим якісніше його ортопедичний ефект. Багато лікарів рекомендують вибирати саме пружинні матраци, особливо тим, у кого є які-небудь проблеми з хребтом. Розглянемо кожен вид матраців з пружинами докладніше.

Блок з залежними пружинами

У такому виробі застосовуються двоконусні пружини, скріплені одна з однією рамкою. Технологія виготовлення матраца цим способом є найбільш простою і маловитратною. Популярний представник блоків з залежними пружинами - блок Bonnel (може мати кілька модифікацій, залежно від кількості пружин). У нас на сайті він представлений в моделях «Еко-42», «Sleep & Fly Standart», «Акцент» та ін.

До основних переваг цього виду можна зарахувати:

  • Низьку вартість;
  • Володіння хорошими ортопедичними властивостями;
  • Здатність витримувати високе навантаження.

При виборі матраца з блоком залежних пружин рекомендуємо віддати перевагу моделям з середньою жорсткістю, так як жорсткий може виявитися не особливо зручним.

Незалежний пружинний блок

Від попереднього виду відрізняється тим, що кожна пружина тут знаходиться в окремому м'якому мішечку і не скріплена з сусідніми, що забезпечує матрацу наступні переваги: ​​

  • Безшумність при експлуатації (відсутній навіть найменший скрип пружин);
  • Оптимальний ортопедичний ефект;
  • Доступна вартість;
  • Підвищена довговічність.

Найбільш популярним представником блоків з незалежними пружинами є блок Pocket Spring, який, як і Боннель, має кілька модифікацій, що впливає на комфортність і призначення матраца.

В наші дні триває розробка «ідеального» блоку з незалежними пружинами. Експериментуючи з кількістю витків і формою пружин, розробники наділяють сучасні пружинні матраци поліпшеним ортопедичним ефектом, ще більшим терміном експлуатації і комфортом. Так, серед новітніх розробок в цій сфері на сайті представлені вироби з «розумними» пружинами IQSpring - серія Organic.

Безпружинні матраци

Безпружинні матраци від попередньої групи відрізняються, в першу чергу, своїм наповненням. Наповнювачами для моделей цього виду служить пінополіуретан, кокосова койра, латекс, різноманітні сучасні піни і навіть кінський волос та морські трави. Звичайно, ці наповнювачі застосовуються і в пружинних матрацах, але там вони грають лише другорядні, доповнюючі ролі, основну функцію завжди виконує пружинний блок.

Купуючи безпружинний матрац, Ви повинні знати, що вони можуть бути одношаровими (наприклад, Еко-Лайт »або Sleep & Fly Organic Beta) або багатошаровими (наприклад Evolution Cascade, Оптима). Кількість і склад шарів впливають на висоту цих виробів, на їх жорсткість і відповідно комфорт. Так багатошарові матраци частіше характеризуються різною або підвищеною жорсткістю.

До переваг безпружинних матраців можна віднести:

  • Підвищену комфортність;
  • Безшумність;
  • Досить високий рівень ортопедичних показників;
  • Рівномірну підтримку людського тіла під час відпочинку.
Купуючи такий матрац, зверніть увагу на його висоту і рівень жорсткості. Новонародженим діткам, краще купувати невисокі жорсткі матраци з кокосовим волокном, а дітям старшого віку - матраци середньої жорсткості, висотою не менше 8-9 см.

При підборі матраца один з найбільш поширених питань - чи володіє обрана модель ортопедичними властивостями? З нашого досвіду, великі сучасні виробництва, продукція яких представлена ​​на сайті, забезпечують ортопедичним ефектом всі свої вироби. І, якщо у покупця немає окремих приписів лікаря, щодо здоров'я хребта, то для якісного відпочинку підійде будь-яка з них. Все залежить від індивідуальних переваг і звичок.

Вибираючи матрац, важливо також звернути увагу на матеріали, з яких він виготовляється.

Вони можуть бути натуральними і синтетичними, що істотно впливає на вартість виробів. Розглянемо найбільш популярні з них.

Латекс . Може бути натуральним або штучним. Натуральний виготовляється зі спіненого соку каучукового дерева (інша назва - гевея). Такий матеріал має здатність витримувати високі навантаження, він пружний і еластичний.

Штучний латекс, на відміну від натурального, більш жорсткий і ще більш еластичний. Зазвичай застосовується в матрацах для людей з великою масою тіла.

Кокосова койра (волокно). Цей повністю натуральний наповнювач досить жорсткий, має гарну повітропроникність і є природним антисептиком. Завдяки таким властивостям поширений у виготовленні дитячих матраців. Часто койру просочують натуральним латексом для додання їй необхідної еластичності і пружності.

Пінополіуретан. Є сучасним вдосконаленим аналогом поролону. Штучний пористий матеріал, що володіє довговічністю і гіпоалергенністю. На сьогоднішній день існує безліч варіацій пінних наповнювачів, які з успіхом використовуються у виробництві матраців: SpringFoam, CarbonFoam, SoftFoam, AeroFoam і інші. Такі наповнювачі впливають на жорсткість, висоту і термін експлуатації виробу.

Бавовна. Натуральний «дихаючий» матеріал, який відмінно поглинає вологу і має здатність забезпечувати комфортний відпочинок в будь-який час року.

Овеча шерсть. Повністю натуральний наповнювач з високими вологопоглинаючими і повітрянопропускними властивостями. Прекрасно зігріває, тому часто використовується в двосторонніх матрацах з ефектом «зима-літо» з зимової сторони (з іншої, «літньої», сторони зазвичай застосовують бавовну).


Отже, підбиваючи підсумки, виділимо основні пункти, на які варто звернути увагу перед тим, як купити матрац.

1. Визначте необхідний розмір і висоту матраца. Розмір залежить від основи ліжка - якщо розміри спального місця 80х190 см, то і матрац Вам потрібен відповідний. Якщо його розмір більше або менше спального місця ліжка, то на ньому буде некомфортно відпочивати (допускається, щоб матрац був дещо менше спального місця - до 5 см).

Висота матраца залежить від висоти царги ліжка (тобто на скільки сантиметрів матрац «сідає» в основу) - оптимально, якщо матрац буде підніматися над спальним місцем не більше, ніж на 10-15 см. Якщо розмір спального місця ліжка виявився нестандартним - не турбуйтеся, адже завжди можна замовити практично будь-яку модель матраца за індивідуальними параметрами.

2. Визначтеся зі ступенем жорсткості виробу. При виборі зверніть увагу на наступні рекомендації:

  • Якщо вага не перевищує 60 кг і Ви є прихильником підвищеного комфорту, можна віддати перевагу м'якому матрацу;
  • Якщо вага становить від 60 до 95 кг, або матрац купується для підлітка - рекомендована жорсткість - середня;
  • Якщо вага перевищує 95 кг - перевагу варто віддати жорстким виробам.

3. Якщо ви схильні до алергії варто зробити вибір на користь матраців з синтетичними наповнювачами.

4. Якщо матрац купується для двоспального ліжка, на якому будуть відпочивати люди з великою різницею у вазі, рекомендуємо звернути увагу на матраци з комбінованою жорсткістю, наприклад Делайт Софт .

Хороший, повноцінний сон - запорука міцного здоров'я. Витратьте зовсім небагато часу на вибір відповідного саме Вам продукту - і у відповідь отримаєте вдячність від Вашого тіла у вигляді приємних снів і прекрасного самопочуття!