Меню
(068) 296-15-88 (066) 005-09-39 (044) 333-90-88 Замовити дзвінок

Купуємо двоярусне ліжко для дорослих – основні рекомендації

Який матеріал кращий: метал, дерево чи ДСП

Металеві профілі та сталеві трубки, натуральне дерево та ДСП є основними матеріалами для виготовлення двоярусних ліжок для дорослих людей. Нижче ми розглянемо переваги цих матеріалів та їх особливості в експлуатації.

Металеві двоярусні ліжка

Вироби з металу відомі своєю міцністю, довговічністю та простотою при складанні. Сучасні моделі мають привабливий вигляд. Їх дизайн дуже різноманітний: від мінімалістичного стилю лофт, до вишуканого - такого, що з легкістю впишеться в ампір або бароко. Колірна гама для ліжок із металу також дуже велика. Від чорного до місячного сріблястого із золотою патиною – для реалізації доступний практично будь-який колір. Якісні ліжка з металу стійкі до розхитування та деформацій. Вони є оптимальним варіантом для людей як середньої, так і крупної статури. Це максимально зносостійкі вироби, що ідеально підходять для частої експлуатації. Саме тому крім житлових квартир такими популярними є двоярусні металеві ліжка для хостелів, готелів та різних підприємств.

Дерев'яні двоярусні ліжка

За міцністю двоярусні ліжка з дерева посідають друге місце після металевих. Це відмінний варіант для прихильників традицій та натуралізму. На сьогоднішній день виготовлення меблів з дерева залишається найпопулярнішим та затребуваним для квартир та будинків. Виробничі та готельні галузі поступово переходять на менш дорогі метал та ДСП. При правильному догляді дерев'яні ліжка живуть дуже довго і можуть служити не одному поколінню. Їх дизайн та палітра кольорів дуже різноманітні. Підібрати оптимальну модель для інтер'єру кімнати – досить легке завдання.

Двоярусні ліжка для дорослих із ДСП

Через те, що ДСП не є таким зносостійким матеріалом, як дерево чи метал, вона рідко застосовується у виготовленні двоярусних ліжок для дорослих. Найчастіше каркас таких моделей робиться з металу, а сама ДСП присутня у якості декоративних вставок: узніжжя/узголів'я, фасади ящиків… Звичайно, варто згадати, що на замовлення на виробництві можуть виготовлятися цілі ліжка-кімнати з ДСП і МДФ, які дуже затишні та привабливо виглядають. Однак такі комплекси складні у виготовленні, вимагають різноманітних додаткових укріплень і у зв'язку з цим мають високу вартість.

Яка конструкція краще - цільна або трансформер

Двоярусні ліжка для дорослих можуть мати як цілісні, так і розбірні стойові. Другий варіант називається ліжком-трансформером і передбачає, що при необхідності модель можна розібрати на два окремих повноцінних спальних місця. У першому варіанті така можливість технічно не передбачена (хіба що за рахунок розпилювання стойових). На міцність та стійкість до навантажень металевого ліжка ця опція практично не впливає. Що стосується ліжок з дерева, то зазвичай вироби-трансформери мають трохи меншу стійкість до навантажень, ніж нерозбірні (на 5-10 кг).

Який матрац краще для двоярусного ліжка?

Вибір матраца – тема, гідна окремої статті. Тут ми наведемо лише деякі принципи:
1. Чим вищий матрац на нижньому ярусі, тим менша відстань між ярусами. Однак матрац повинен хоча б на 4 см бути вищим за царгу, щоб при сидінні вона не тиснула на нижню частину стегна.
2. Якщо настил спального місця представлений металевими трубками, перевагу варто надати пружинному матрацу. Якщо відстань між трубками при цьому більше 2,5 см, вибираємо матрац пружинний з блоком Боннель. Це важливо для довгої служби матраців.
3. Бортики ліжка на верхньому ярусі мають виконувати свою захисну функцію. Від верху бортика до поверхні матраца має залишатися щонайменше 20 см.

Посилення ламелей

Посилення ламелей (металевих трубок) – це збільшення кількості ламелей/трубок у спальному настилі ліжка. Ця опція замовляється додатково. Вона необхідна, якщо ви бажаєте збільшити стійкість ліжка до навантажень, або купуєте ліжко під матраци з незалежними пружинами, які вже маєте (для довгої служби таких матраців відстань між ламелями повинна бути не більше 2,5 см).

Додаткове прикручування до стіни

В основному ця маніпуляція застосовується для дитячих двоярусних ліжок, в яких спальні місця зменшуються на замовлення до 70х140 см, 80х160 см і т.д. Тобто продумані виробництвом параметри змінюються, що впливає стійкість конструкції загалом. Також рекомендується прикрутити ліжко до стіни, якщо було збільшено його стандартну висоту (наприклад, збільшення відстані між ярусами).

Умови доставлення

Ознайомитись з умовами доставлення ви можете, перейшовши на цю сторінку нашого сайту Оплата та доставка. Всю інформацію про збирання замовлених виробів просимо уточнювати у менеджера магазину.